آموزش بستن کراوات

آموزش بستن کراوات (به دو شیوه) به همراه آموزش تصویری. کراوات بستن می‌تواند برای نخستین بار یکم پیچیده به نظر بیاید، اما با تمرین و تجربه، شما می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید. در اینجا توضیحات اولیه برای بستن کراوات آمده است، با نسن همراه باشد.

نکات اولیه گره کراوات

قبل از آنکه به سراغ آموزش بستن کراوات برویم لازم است تا یکسری مقدمات اولیه را بدانید:

 • آماده‌سازی کراوات: کراوات را از جعبه(به عنوان مثال باکس هدیه نسن برای مشاهده کلیک کنید ) یا آویز آن بیرون بیاورید و آن را با دقت از اندازه‌گیری کنید. معمولاً کراوات در طول مناسبی برش داده شده و نیازی به قصدندگی ندارد.
 • محل قرارگیری کراوات: کراوات را بر روی گردن خود قرار دهید. قسمت عریضتر (سر کراوات) باید در سمت راست باشد و قسمت باریکتر (ته کراوات) در سمت چپ.
 • ایجاد دسته اول: قسمت عریضتر کراوات را از روی قسمت باریکتر عبور دهید تا دو دسته داشته باشید. دسته اول باید از زیر دسته باریکتر بیرون بیافتد.
 • عبور دسته دوم: حالا دسته دوم را از پشت به جلو عبور دهید. دسته دوم باید از طرف پشت کراوات به جلو بیرون بیافتد.
 • تطبیق طول کراوات: کراوات را به همان اندازه‌ای که می‌خواهید در گردن خود ببندید، تنظیم کنید. معمولاً کراوات باید به گونه‌ای تنظیم شود که تا قسمت پایین ترنجی کت شما برسد.
 • پیچاندن گره: دسته دوم را از طرف پشت کراوات به جلو بکشید و زیر دسته اول عبور دهید. سپس دسته دوم را از زیر دسته اول بیرون بکشید و به دسته اصلی بپیچانید.
 • تنظیم گره: گره را به دقت تنظیم کنید تا زیبا و مرتب باشد. همچنین مطمئن شوید که کراوات به درستی وارد گردنتان شده و هیچ چینی ندارد.
 • تنظیم کل کراوات: نهایتاً کل کراوات را تنظیم کنید تا آن را به درستی و زیبا به نمایش بگذارید.

گره نیمه بقچه ای یا دو گره 

طرز بستن کراوات دو گره ای. این نوع گره در واقع نسخه ی متعادل تر و ظریف تری از گره بقچه ای است. در این نوع گره قرینه بخوبی رعایت شده و گره ای سه گوش و مثلثی شکل بدست می آید که بدرد هر نوعی پیراهنی می خورد. البته بهتر است این گره را با کراوات هایی که کمی پهن تر هستند و از پارچه های سبکتر ساخته شده اند استفاده کنید. مطمئن باشید در محیط های رسمی این کراوات شکل و شمایلی متفاوت به شما میدهد.برای مشاهده کراوات های طرحدار نسن کلیک کنید.

بستن کراوات دوگره ای

برای زدن این نوع گره، کراواتی به سلیقه خودتان انتخاب کنید و روبروی یک آینه بایستید. یقه های پیراهن خود را بالا بزنید. بعد بسادگی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. مرحله ۱ : کراوات را دور گردن خود قرار دهید. سر پهن کراوات(A) را به اندازه ۳۰سانتیمتر پایین تر از سر باریک بگیرید. بعد سر پهن کراوات(A) را روی سر باریک آن(B) قرار دهید.
 2. مرحله ۲ : سر پهن کراوات را دور سر باریک آن بچرخانید طوری که از پشت آن عبور داده شود.
 3. مرحله ۳و ۴ : سر پهن کراوات را بالا ببرید و از حلقه ی میان کراوات و یقه عبور دهید و به همان سمت قبلی برگردانید.
 4. مرحله ۵: سر پهن کراوات را از جلوی آن و از سمت چپ به راست عبور دهید.
 5. مرحله ۶ : دوباره سر پهن کراوات را اینبار از زیر حلقه بالا بکشید.
 6. مرحله ۷ : حالا باید سر پهن کراوات را که از حلقه بالا کشیده اید از زیر گره جلوی کراوات عبور دهید.
 7. مرحله ۸ : از هر دو دست خود استفاده کنید، گره را بدقت محکم کنید و آنرا تا یقه لباس بالا بکشید.

 

آموزش بستن دو مدل کراوات ( دوگره و گره چهاردستی)

آموزش بستن دو مدل کراوات ( دوگره و گره چهاردستی)

گره چهاردستی

این گره یکی از متداول ترین گره ها و ساده ترین گره ها است. گره حاصل از بستن کراوات از این روش کوچک می باشد. مراحل بستن کراوات به صورت زیر است:

 1. کراوات  را دور یقه خود بیندازید. قسمت پهن را سمت چپ قرار دهید. حدود یکی دو بند انگشت پایین تر از قسمت باریک قرار گیرد.
 2. انتهای ضخیم را به روی انتهای نازک بیاورید.
 3. انتهای ضخیم را در پشت سر نازک قرار دهید و از راست به چپ بیاورید.
 4. سپس آن را از روی قسمت باریک عبور دهید و در حین این کار با انگشت خود یک سوراخ نگه دارید. سپس نوک قسمت پهن را به سمت بالا ببرید تا از زیر حلقه یقه عبور کند.
 5. قسمت ضخیم را به سمت پایین بیاورید و از درون سوراخ گره ای که با انگشت خود نگه داشته اید عبور دهید.
 6. تمام انتهای ضخیم را از طریق حلقه بکشید و گره را محکم بگیرید.
 7. گره را در یک دست خود نگه دارید و انتهای نازک را با دست دیگر خود بکشید تا کراوات به خوبی محکم شود.

جمع بندی آموزش گره کراوات

در این مقاله به طورکامل در رابطه با آموزش بستن کراوات آشنا شدیم.همچنین میتوانید “بستن کراوات در ده ثانیه” را نیز مشاهده کنید. با تمرین و تجربه، شما می‌توانید این فرآیند را به سادگی انجام دهید و کراوات خود را به شیوه‌های مختلف و زیبا ببندید.

 

منبع = ties.com

آموزش بستن دو مدل کراوات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دلیل بازگشت وجه